Obec Drahonín

Zapnout grafiku
Dnes je středa 28. 10., je Den samostatného československého státu

 


Slepá mapa

Hlášení poruch veřejného osvětlení

Panoramatické fotografie

Fotogalerie na Rajčeti

Fotogalerie na RajčetiFotky na Rajčeti

Aktuality

Nová opatření vlády ČR proti šíření Covid-19

Nová krizová oopatření platná od 28.10.2020 naleznete na úřední desce.

Aktuální epidemiologická situace v ČR k 25.10.2020

Vysvětlení Ministerstva zdravotnictví, proč se musejí zavádět mimořádná opatření proti šíření viru Covid-19.

Svoz komunálního odpadu ve svátek

Ve středu 28.10.2020 proběhne svoz komunálního odpadu jako obvykle.

Nová krizová opatření vlády

Na úřední desce naleznete nová krizová opatření vlády o zákazu volného pohybu osob, zákazu maloobchodů a služe a opatření týkající se otevírací doby úřadů. Opatření jsou platná od 22.10.2020.

Nové opatření týkající se nošení roušek od 21.10.2020

Na úřední desce je vydáno nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví týkající se nošení roušek platné od 21.10.2020.

Nové usnesení vlády a nová opatření platná od 14.10.2020

Na úřední desce se seznamte s novým usnesením vlády, kterým se nařizují nová krizová opatření platná od 14.10.2020.

Změna otevírací doby Poštty v Doubravníku

Na úřední desce jsou uvedeny nové otevírací hodiny České pošty v Doubravníku.

Nová opatření vlády ČR proti šíření Covid-19

Vláda ČR vydala nová krizová opatření proti šíření viru Covid-19. S celým usnesením vlády ČR se můžete seznímit na úřední desce. Nová opatření jsou platná od 9.10.2020 a od 12.10.2020.

Výsledek krajských voleb za obec Drahonín

Na úřední desce naleznete výsledek voleb do zastupitelstva JMK za obec Drahonín.

Mimořádná opatření z důvodu pandemie

Na úřední desce naleznete přehledně nová mimořádná opatření proti šíření Covid-19 platná od 5.10.2020.

Nové fotografie z akce u rybníka

V naší fotogalerii se podívejte na úspěšnou akci, která se konala v září u rybníka Ve žlebech.

Povinné nošení roušek

Od 10.září zavedla vláda opětovné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, kromě několika vyjímek. Vzhledem ke zhoršující se situaci s vývojem nemoci Covid 19 a vzhledem ke zvyšujícímu počtu nakažených jsme se rozhodli přispět občanům ke zmírnění rizika alespoň dezinfekčním gelem do každého domu s trvale žijícími obyvateli a pak každému občanovi přispět 10 ks roušek, kromě nejmenších dětí. Starosta balíčky rozdal, byly baleny v rukavicích, abychom se vyhli kontaminaci. Přejeme všem pevné zdraví.

Maso Bobrnová - nový termín

Maso Bobrová bude jezdit od pátku 26.6.2020 v 16,00.

rss RSS


Počasí

počasípočasípočasí


 

TOPlist

Hřiště mělo stát milion a půl. V Drahoníně si ho postavili sami za polovic.          22.4.2017

Víceúčelové hřiště rozšířilo nabídku sportovních aktivit v Drahoníně na Tišnovsku. Vesnice se tak zařadila mezi nejlépe vybavené malé obce na jižní Moravě. 120 stálých obyvatel si kromě osvětleného sportoviště s umělým povrchem může užívat třeba koupaliště nebo dětské a fotbalové hřiště s rozsáhlým zázemím.


„Nezáleží ani tak na počtu obyvatel, ale spíš na jejich aktivitě a chuti se zapojit do života obce a práce, která je s tím spojená,“ vysvětluje nečekaně rozsáhlou nabídku sportovního zázemí starosta Drahonína Jiří Kotas. Posledním přírůstkem je rozlehlé víceúčelové hřiště s umělým povrchem a osvětlením. Užívat si ho budou děti i dospělí. Za slavnostním otevřením se ale podle obyvatel skrývá velký kus bezplatné práce dobrovolníků. „Chyběl nám prostor pro tenis, fotbálek, nebo třeba nohejbal a volejbal. O víceúčelové hřiště jsme stáli už řadu let. Jenže nejnižší nabídka, kterou jsme dostali, byla za milion a půl. A to je na malou obec moc. Takže jsme to zkusili jinak,“ odhaluje pozadí projektu místostarostka Jitka Plevová. Obec několik let připravovala terén a oslovovala sponzory. Když získala několik set tisíc korun od Jihomoravského kraje a energetiků, pustila se do stavby sama. Ve finále pořídila nové sportoviště za přibližně 700 tisíc korun, tedy méně než polovinu původní ceny. Prakticky všechnu práci totiž obstarali místní obyvatelé.

„Právě slib maximálního zapojení veřejnosti do stavby byl pro schválení daru z Nadace ČEZ rozhodující. Sami jsme to zároveň podpořili zařazením projektu do speciální mobilní aplikace EPP, kde na nové hřiště přispívali svým pohybem lidé z celé republiky,“ říká za ČEZ Petr Šuleř.

Právě místní, včetně dětí si i proto nemohli nechat ujít slavnostní otevření prostoru, který sami vybudovali. I přes studené počasí tady začaly první závody a zápasy. Stavební aktivity obce přitom ještě nekončí. Přidat chce tréninkovou tenisovou zeď a další menší hřiště. „Spokojení nebudeme nikdy. I když, až tady bude zimní stadion, kam si přijede zahrát Kometa, to už možná ano,“ dodává s úsměvem starosta. Sám ale zdůrazňuje, že se sportovišti nejsou spojeny jen první investice, ale i následná údržba. Obec se proto snaží volit taková řešení, která co nejméně zatíží její rozpočet.

Slavnostní otevření hřiště 22.4.2017

 

V Drahoníně vzniká nové Oranžové hřiště      17.1.2017

Na přelomu července a srpna 2016 se náš projekt na Oranžové hřiště stal součástí mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Za necelých 10 dnů se nám podařilo nasbírat neuvěřitelných 270 000 bodů, což se na samém začátku zdálo jako věc nemožná. Celá obec sportovala jak o život, tatínkové jezdili do práce na kole, děti se snažily a pořád někde běhaly, tancovaly a také řádily na kolech a sbíraly bodíky. Samozřejmě musím poděkovat také ostatním dárcům, které náš projekt „Více místa pro sport“ zaujal a poslali mu svoje body. Nyní jsme tedy měli nárok získat částku 100 tis. Kč od Nadace ČEZ.

Od června měl Drahonín schválené i dotace od Jihomoravského kraje z Programu rozvoje venkova na modernizaci sportoviště v částce 200 tis. Kč, ale pro započetí stavby jsme potřebovali ještě další impuls a ten přišel právě po našem úspěchu v EPP Nadace ČEZ.  Když nám byl posléze schválen i finanční dar od ČEZ a.s. ve výši 50 tis. Kč, tak bylo rozhodnuto a koncem srpna začaly zemní práce pro přípravu drenáží a podkladu pro položení tzv. umělého trávníku.  

Naši občané většinou z řad sportovců, zastupitelů, hasičů a tatínků se činili a hřiště rostlo téměř před očima. Betonovali jsme obrubníky, stavěli ploty, urovnávali povrch, a tak bylo za 2 měsíce vše připraveno pro položení finálního umělého povrchu. Dodavatelskou firmou jsme byli pochváleni, že profesionálové mnohdy neodvedou tak dobrou práci při přípravě povrchu jako se povedlo nám nadšencům.

Na novém hřišti se může hrát tenis, volejbal, nohejbal, florbal, malá kopaná či streetball, navíc ho v zimě můžeme využít k bruslení. Nabízí se tedy široká paleta sportů, které mohou využívat děti i dospělí k tréninku či rekreačnímu sportu. Náš Sportovní klub každoročně pořádá turnaj v nohejbale, nyní k nim přibude určitě ještě i tenisový turnaj a ostatní ukáže čas.

V současné době nám zbývají dokončit ještě poslední terénní úpravy okolí, a pak se můžeme všichni těšit na slavnostní otevření, které se plánuje na přelom dubna a května.

 

Drahonín zkusí získat hřiště v mobilní aplikaci             29.7.2016

Sto tisíc korun se pokusí v unikátní mobilní aplikaci EPP získat menší jihomoravská obec Drahonín. Peníze potřebuje na první etapu vybudování bezpečného víceúčelového hřiště. V nabídce aplikace se její projekt objevil 29. 7. 2016 s názvem „Více místa pro sport“ a na získání potřebného počtu bodů má jen několik dní.

„Máme obrovskou radost, že nám roste počet dětí, ale ty větší zatím jezdí za sportem do měst, což je hlavně pro rodiče hodně náročné. Naším snem je proto kvalitní víceúčelové hřiště a děláme pro to vše,“ říká starosta Jiří Kotas.

Část peněz si obec ušetřila v rozpočtu, další chce získat pomocí grantů. Nyní se jí podařilo prosadit se do unikátní mobilní aplikace EPP Nadace ČEZ. „Ta umí, zjednodušeně řečeno, přepočítávat pohyb na peníze. Takže pokud si ji někdo zapne a sportuje, může potom svou energií, kterou Nadace přepočítá na peníze, přispět na některý z projektů. A jedním z nich bude i Drahonín,“ vysvětluje zástupce Nadace ČEZ Petr Šuleř.

Nové hřiště by mělo vzniknout v klidné části obce v blízkosti letního kulturního areálu a koupaliště. Obec počítá s tím, že výstavbu rozdělí do více fází dle objemu získaných peněz a svých rozpočtových možností. „Na sportoviště už se těšíme, do budování se určitě zapojí i veřejnost, ale na druhou stranu kvůli němu obec nebudeme zadlužovat, takže věřím, že se najde dostatek sportovců, kteří nám pomohou“, upřesňuje starosta. Jistá je podle něj podpora všech obyvatel, ne všichni ale disponují chytrým telefonem.

Aplikaci EPP je možné zdarma stáhnout pro všechny typy chytrých mobilních telefonů. Kromě charitativní funkce funguje zároveň jako sportovní aplikace měřící například ujetou, či uběhnutou vzdálenost, nebo spálené kalorie.

 

Ještě lepší koupání v Drahoníně                             30.6.2016

Pro sezónu 2016 jsme pro Vás přichystali novinku, a to ještě lepší kvalitu vody v naší požární nádrži, která v letních měsících slouží jako koupaliště. Od společnosti ČEZ a.s. jsme získali finanční dar na zajištění čistoty vody a zakoupení robotického vysavače, který odstraní nečistoty ze dna a stěn bazénu.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že naši snahu oceníte.

Odkaz do systému GeoportalOdkaz do systému Czech PointOdkaz do systému ePusaOdkaz do Vaše cesty k bezpečíOdkaz do Portál krizového řízení pro JMKOdkaz na Nadaci ČEZ
Administrativa Administrace | O webu O webu
Nacházíte se v módu s vypnutými grafickými prvky, proto vidíte tuto stránku bez ozdob a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2 a nepotřebujete grafické omezení, můžete se přepnout do grafického módu.