Drahonín
Dnes je středa 28. 10., je Den samostatného československého státu

Aktuality

Nová opatření vlády ČR proti šíření Covid-19

Nová krizová oopatření platná od 28.10.2020 naleznete na úřední desce.

Aktuální epidemiologická situace v ČR k 25.10.2020

Vysvětlení Ministerstva zdravotnictví, proč se musejí zavádět mimořádná opatření proti šíření viru Covid-19.

Svoz komunálního odpadu ve svátek

Ve středu 28.10.2020 proběhne svoz komunálního odpadu jako obvykle.

Nová krizová opatření vlády

Na úřední desce naleznete nová krizová opatření vlády o zákazu volného pohybu osob, zákazu maloobchodů a služe a opatření týkající se otevírací doby úřadů. Opatření jsou platná od 22.10.2020.

Nové opatření týkající se nošení roušek od 21.10.2020

Na úřední desce je vydáno nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví týkající se nošení roušek platné od 21.10.2020.

Nové usnesení vlády a nová opatření platná od 14.10.2020

Na úřední desce se seznamte s novým usnesením vlády, kterým se nařizují nová krizová opatření platná od 14.10.2020.

Změna otevírací doby Poštty v Doubravníku

Na úřední desce jsou uvedeny nové otevírací hodiny České pošty v Doubravníku.

Nová opatření vlády ČR proti šíření Covid-19

Vláda ČR vydala nová krizová opatření proti šíření viru Covid-19. S celým usnesením vlády ČR se můžete seznímit na úřední desce. Nová opatření jsou platná od 9.10.2020 a od 12.10.2020.

Výsledek krajských voleb za obec Drahonín

Na úřední desce naleznete výsledek voleb do zastupitelstva JMK za obec Drahonín.

Mimořádná opatření z důvodu pandemie

Na úřední desce naleznete přehledně nová mimořádná opatření proti šíření Covid-19 platná od 5.10.2020.

Nové fotografie z akce u rybníka

V naší fotogalerii se podívejte na úspěšnou akci, která se konala v září u rybníka Ve žlebech.

Povinné nošení roušek

Od 10.září zavedla vláda opětovné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, kromě několika vyjímek. Vzhledem ke zhoršující se situaci s vývojem nemoci Covid 19 a vzhledem ke zvyšujícímu počtu nakažených jsme se rozhodli přispět občanům ke zmírnění rizika alespoň dezinfekčním gelem do každého domu s trvale žijícími obyvateli a pak každému občanovi přispět 10 ks roušek, kromě nejmenších dětí. Starosta balíčky rozdal, byly baleny v rukavicích, abychom se vyhli kontaminaci. Přejeme všem pevné zdraví.

Maso Bobrnová - nový termín

Maso Bobrová bude jezdit od pátku 26.6.2020 v 16,00.

rss RSS


Počasí

počasípočasípočasí


 

TOPlist

Hasiči

V roce 2007 jsme si připomněli 120 let od založení dobrovolného hasičského sboru Drahonín. Podnětem ke vzniku hasičského sboru byl oheň v červnu 1877, který byl způsoben neopatrností čeledína na statku pana Záklasníka č.p. 6. Oheň pohltil nejen Záklasníkovu stodolu, ale i stodolu sousední, tj. u č.p. 7.

Sbor měl 24 zakládajících členů. Prvním předsedou hasičů se stal František Chyba a náčelníkem Antonín Šimek. Obec svému sboru zajistila skladiště a zakoupila stříkačku, výzbroj a výstroj.

Sbor hasičů byl i nositelem kulturního rozvoje obce. Jednak vznikla hasičská knihovna, byly pořádány hasičské plesy (viz. dochovaná pozvánka na ples 22.1.1899 od 18:00 v hostinci F. Chyby) a organizována spolková činnost.

Mimořádně velký požár vypukl 26.3.1910 na bílou sobotu v 8:00 hod, tj. v době, kdy většina obyvatel byla v kostele na mši. Oheň zničil usedlosti č.p. 21 (Rousova), č.p. 22 (Kučerova) a č.p. 20 (Vojtova), kde uhořel čtyřletý chlapec. U Kučery č.p. 19 a u domkáře Vojty shořely stodoly.

V roce 1924 bylo pořízeno vlastní jeviště a byl ustaven odbor divadelní, který navázal na to, co bylo děláno již dříve, tj. pořádání divadelních představení, bálů a tanečních zábav. Sbor poskytoval finanční pomoc postiženým při požárech.

V roce 1928 byl majetek sboru odhadnut na 15.000 Kč. Pýchou pak byla čtyřkolová ruční stříkačka. V roce 1938 u příležitosti 50-ti let od založení sboru se v neděli 5.7. konaly různé slavnosti. Dokonce byla vydána zvláštní brožura o dějinách sboru. Autorem brožury byl František Chyba.

V současné době patří Sbor dobrovolných hasičů mezi nejaktivnějsší spolky v obci. Účastní se brigád na obci, organizují mládež v hasičském družstvu, družstvo dospělích se účastní regionálních soutěží, starají se obecní Výletisko a přilehlý areál.

Požární technika se skládá z požárního vozidla GAZ, vozidla VOLKSWAGEN TRANSPORTER a motorové čerpadlo P S12.

Zásahová jednotka má v současné době 9 členů.

V roce 2008 sbor hasičů plánuje přístavbu hasičské garáže, která je financována za podpory Jihomoravského kraje a bude zahájena v měsíci říjnu.

Odkaz do systému GeoportalOdkaz do systému Czech PointOdkaz do systému ePusaOdkaz do Vaše cesty k bezpečíOdkaz do Portál krizového řízení pro JMKOdkaz na Nadaci ČEZ
Administrativa Administrace | O webu O webu
Nacházíte se v módu s vypnutými grafickými prvky, proto vidíte tuto stránku bez ozdob a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2 a nepotřebujete grafické omezení, můžete se přepnout do grafického módu.