Od: obec [obec@drahonin.cz]
Odesláno: 13. dubna 2008 21:13
Komu: 'placha@dringbrno.cz'
Předmět: Připomínky ke strategii

Přílohy: image001.jpg

Dobrý den,

                               Obracím se na Vás z připomínkami ke strategii Svazku Pernštejn. Omlouvám se za menší zpoždění, ale dříve jsme se k reakci nedostali.

 

Uvítali bychom, kdybychom mohli dostat opravenou verzi strategie ke konečné korektuře. Myslím, že je jedno jestli strategii dokončíme v květnu nebo v červnu. Myslím, že všichni více času na připomínkování uvítají, zejména zástupci menších obcí, kde nejsme uvolnění a děláme vše až po zaměstnání.

 

Přípomínka č. 1: Špatný e-mail v tabulce č. 1.

 

Obec již Vámi uvedený eml nepoužívá. Správná adresa je:         obec@drahonin.cz (je uvedena i na našich www stránkách, které ve strategii citujete)

 

Možná by bylo dobré, aby v tab. č.1 přibyl sloupec s www adresami členských obcí.

 

Přípomínka č. 2: Silnice II. třídy

 

V Drahoníně končí silnice II. třídy č. 390, kterou máte označenu jako Budišov – Nárameč. Ověřovali jsme to na podzim 2007 v rámci projektu kanalizace.

 

Přípomínka č. 3: Poznámka nad Tab. č. 11

 

Asi pracovní poznámka, která v textu zůstala omylem.

 

Přípomínka č. 4: Kap. 2.5.1 Nabídka/Chráněná území

 

Údolí řeky Loučky a Trenckova rokle patří mezi Evropsky významné lokality NATURA 2000

 

Přípomínka č. 5: Kulturní památky mikroregionu

 

Na straně 22 máte špatný název zříceniny hradu Vickov (máte omylem Vítkov).

 

Na straně 22 máte dále chybu v popisu myslivecké chaty na Drahoníně. To co máte nafoceno, to je myslivecká chata z 80-tých let, kterou si myslivci postavili svépomocí a dnes se tam konají svatby, oslavy, zábavy atp. Tato chata se nachází ve spodní části obce, tj. v intravilánu obce.

Dřevěná lovecká chata z roku 1939 byla postavena na skále nad řekou Loučkou dle projektu architekta Bohuslava  Fuchse pro mlynáře Františka Šafránka. Tato chata je zařazena do seznamu památek.

 

Možná by mohla být zmíněna kaple zasvěcená Kristu Králi z roku 1935, která byla postavena ze sbírky obyvatel obce, resp. na ní pracovali obyvatelé obce zdarma.

 

Přípomínka č. 6: Ubytovací a stravovací kapacity

 

V Drahoníně se nachází myslivecká chata s cca 15 lůžky, která je od cca dubna do října pronajímána pro svatby, oslavy atp. V létě se tam koná myslivecká zábava, kde se podává zveřina.

Od června do cca srpna pak funguje hospůdka na výletisku (poblíž koupaliště – oficiálně požární nádrž). Hospůdka je otevřena v týdnu od cca 18:00 hod, o víkendech pak cca od 16:00 hod. Často tam je o prázdninách otevřeno i přes den.

 

Přípomínka č. 7: Kap. Focus groups

 

V tab. č. 24 by ve sloupci Veřejná správa u schůzky v Olší mělo být místo plynofikace spíše alternativní způsoby vytápění. Na Drahoníně o plynofikaci vůbec neuvažujeme. Na schůzce o plynu mluvil jen starosta Olší a týká se to jen Olší.

 

Dtto. Str. 40 kap. 4.2.3 viz. Veřejná správa/prioritní témata v bodě 2., resp. Ad 2)

 

Na straně 40 je ještě nepřesnost u cyklostezek. Drahonín cyklostezky plánuje a máme namyšleny tyto trasy:

 

                Drahonín – Šafránkův Mlýn (údolí řeky Loučky)         => hotová cyklostezka, jen místy bude zapotřebí opravit asfaltový povrch, min. provoz aut

                               Od Šafránkova Mlýna by pak cyklostezka mohla vést dvěma směry:

1.                   Směr Tišnov podél řeky Loučky – velmi pěkná trasa, jen by se musely dořešit dva brody přes Loučku, v Horních Loučkách napojení na trasu Brno – Praha

2.                   Směr Tišnovsko Nová Ves, resp. Žďárec

 

Drahonín – Moravecké Pavlovice - ….???

                Dnes spojeno polní cestou, která je sjízdná na horských kolech

 

Drahonín – Olší – Sejřek – Nedvědice (Olší může být obejito trasou po asfaltové silnici přes bývalý uranový důl směr obec Bor a pak Sejřek – asi hezčí trasa)

 

Na straně 41 v části občané se vše týká jenom Olší! Na Drahoníně je to jinak.

 

                Úprava obce – myslím že jí máme upravenou a od dubna máme zaměstnány 2 pracovnice, které se o vzhled obce budou starat (sekání trávy, hrabání listí, zametání, úklid nepořádku atp.).

 

                Sportovní zařízení. Na návsi máme nově dobudovaný dětský koutek s prolézačkami, houpačkami, kolotočem, skákadly…. Dále máme na návsi hřiště pro míčové hry. Ve spodní části obce máme fotbalový stadion, letos dokončujeme kabiny. Dále máme koupaliště – voda je filtrována přes pískové filtry, desinfikována a bazén je napouštěn z vodovodní sítě. Oficiálně ale tvrdíme, že to je požární nádrž.

 

                V Drahoníně ani není takový problém s intenzitou silničního provozu. Nejsme tranzitní obec a největší hluk dělají kombajny o žních a 4 kolky místních motorkářů.

 

Cyklostezky souhlasí I u nás.

 

 

S pozdravem za obec Drahonín

 

Ing. Pavel Kocůr - místostarosta obce

 

Obec Drahonín

Drahonín č.p. 10

pošta Doubravník

PSČ 592 61

www.drahonin.cz

obec@drahonin.cz

 __________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 3021 (20080412) __________

Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.cz


__________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 3026 (20080414) __________

Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.cz